CYPRI - COLA CO. LTD.

İsmini Kıbrıs'ta yaşayan ‘Maniola Cypricola’ isimli bir kelebekten alan Cypri Cola Co.Ltd. 24 Haziran 1993 tarihinde kurulmuş olup üretimine şişe suyu ile başlamıştır. O yıllarda tamamen ithalata bağımlı olan şişe suyu, KKTC’de ilk kez Cypri Cola tarafından EVSU markası ile üretildi. Üretime 0,5 Lt ve 1,5 Lt ambalajlar ile başlanan EVSU, ev ve işyerleri içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla 19 Lt damacana üretimine de başlayarak, kurulan “Alo Su Hattı” ile telefonla sipariş alma ve müşterinin adresine siparişin teslimi sağlanmaya başlandı.

Bugün Kuzey Kıbrıs’ta güçlü markalar yaratan Cypri Cola Co Ltd; EVSU, BLOOM, RAPID ICE ve EVTAD ürünlerini, günümüz teknolojileri kullanılarak, tam otomatik makinelerde el değmeden üreterek, bünyesinde oluşturduğu 19lt Damacana Su, Kasalı Ürünler ve Bloom Fresh departmanları ile bu ürünlerin satış, pazarlama ve dağıtımını ada çapında yapmaktadır.

Cypri Cola Co. Ltd. kurulduğu günden itibaren sürdürülebilir kar amaçlı kurumsal bir yapıyı oluştururken, ülkemizde çeşitli alanlarda gelişme sağlayacak sosyal sorumluluk proje ve çalışmalarına da bu kurumsal yapı içerisinde yer vermektedir.

Eğitim, Spor, Kültür-Sanat, Çevre ve Sağlık alanlarında sayısız etkinlik sponsorluğu ve sosyal sorumluluk projesine imza atan Cypri-Cola Co.Ltd. bundan sonra da bu tür projeleri destekleyerek, üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye ve “Hayata Değer Katma”ya devam edecektir.


Copyright © 2012 Cypri-Cola Co. Ltd. All Rights Reserved.